HIRAM WALKER TROPHY

“A” EVENT

1966   Stampede City   D Laycock, M Stroud, R Scott, D Duncan

1967   Victoria BC        DT Matheson, RW Stodall, WG Jaggard, WT Kehoe

1968   Calgary               TE Pain, WF Anderson, L Himmelman

1969   Cranbrook          Don Cockwell, Rudy Salvador, Doug Bennink, Hugo Hess

1970   Trail                    A Merlo, G Campion, A Hall, M Schulz

1971    Calgary               D Flamme, L Himmelman, D Ash, J Peach

1972   Calgary                D Flamme, F Anderson, J MacPherson, L Himmelman

1973   Edmonton          G Rennie, J Humphries, G Bissett, J Davidson

1974   Grand Forks      K Lander, D Emerby, A Peterson, A Stavenjord

1975   Calgary               B Warrack, D Flamme, J MacPherson, J Jones

1976   Calgary               MA Artus, FA Youck, BA Higgs, MA Biggs

1977   Calgary               D Flamme, J MacPherson, D Church, S Fucco

1978   Stampede City  MA Artus, FA Youck, R Dowson, MA Biggs

1979   Stampede City   J Hardins, D Prop, J Williamson, G Blunden

1980   Calgary               T Pain, J MacPherson, D Flamme, E  Compton

1981    Stampede City  C Golanowski, F Youck, R Dowson, M Artus

1982   Stampede City  D Undershute, C Golanowski, F Youck, M Artus

1983   Sherwood Park D Greig, R King, R Lougheed, J Charlebois

1984   Calgary              F Gossett, A Campbell, L Hamilton, P Wrangham

1985   Cranbrook        Doug Campbell, Murray Morrison, Danny Spring, Rollie Engels

1986   Calgary              F Gossett, A Campbell, M MacPherson, L Hamilton

1987   Grand Forks     T Hammagami, R Salvador, R Deptuck, F Koide

1988   Lethbridge        R Henschel, A McFadden, R Penniket, C Murphy

1989   Grand Forks     H Good, B Pfeifer, E Tomashewsky,A Stavenjord

1990   Saskatoon         J Mitchelmore, G Chapman,G Taylor, A McMillan

1991    Edmonton        Mike Matei, M Morstad, L Dobson, J Ross

1992   Cranbrook        Jim Jackson, Hugo Hess, Rolly Engels, Peter Leiman

1993   Grand Forks     Dan McNamara, Larry Cullen, Lawrence Stubbington, Bob Darrah

1994   Nelson               Mickey Maglio, Howie Hornby, Don McRory, Tomo Naka

1995   Grand Forks     Larry Cullen, Jim Field, Tom Erickson, Bob Darrah

1996   Cranbrook        Jim Jackson, Glen McIver, Byron English, Warren Moore

1997   Edmonton        Mike Matei, Owen Cornish, John Ross, Gerry Glassford

1998   Grand Forks    Jim Field, Lawrence Stubbington,Tom Erickson, Jim Pearman

1999   Calgary             Ken Baker, Brian Comrie, Steve Denny, Harold Lissel

2000  Grand Forks    Jim Field, Lawrence Stubbington, Greame Carlson, Jim Pearman

2001   Edmonton       Mike Matei, Owen Cornish, John Ross, Fred Schulte

2002  Cranbrook        Steve Jackson, Kevin McIver, Glen McIver, Jim Jackson

2003 Sherwood Park Bernie Kropp, Rusty Clime, Sid Slade, Jim Malott

2004  Calgary              Bill Schultz, Dave Gareau, Vic De Veyrac, John Hodgson

2005  Calgary              Shorty Price, Richard Simons, Wayne Sinclair, Larry Fenton

2006  Calgary              Ken Baker, Steve Denny, Larry Fenton

2007  Calgary              Dave Krocker, Vic De Veyrac, Jim Miller, John Hodgson

2008  Calgary              Dave Krocker, Doug Aspeslet, Bill Schultz, John Hodgson

2009  Calgary              Dave Krocker, Vic De Veyrac, Bill Schultz, John Hodgson

2010  Alberni’s (D4)   Clint Wilson, Bill Milne, John Cobb, Gary Cray

2011   Regina                Ted Hearn, Keith Picketts, Arnold James, Herb McCabe

2012  Calgary               Leighton McCarthy, Dick Daeninck, Alan Pentney, Larry Fenton

2013  Calgary               Leighton McCarthy, Dick Daeninck, Wayne Sinclair, Larry Fenton

2014  Calgary               John Hodgson, L Godfrey, B Schultz, V Diveyrac

2015  Calgary               John Hodgson, Wayne Sinclair, Dave Jenner, Cliff Olorenshaw

2016 Alberni’s (D4)   Tim Cullen ( Nanaimo ), Mike McKay, Darren Cutforth, Richard Gray

2017 Alberni’s (D4)    John Cobb, Gary Grey, Bill Milne, Derm Jackman (Castlegar)

2018 Calgary               Bob Ulrich, Gord Land, Peter Allen, Ken Baker