HIRAM WALKER TROPHY – “A” EVENT
  presented to     

GYRO DISTRICT VIII ANNUAL CURL-A-RAMA

1966    Stampede City             D Laycock, M Stroud, R Scott, D Duncan

1967    Victoria BC                 DT Matheson, RW Stodall, WG Jaggard ,WT Kehoe

1968    Calgary                       TE Pain, WF Anderson, L Himmelman

1969    Cranbrook                   Don Cockwell, Rudy Salvador, Doug Bennink, Hugo Hess

1970    Trail                            A Merlo, G Campion, A Hall, M Schulz

1971    Calgary                       D Flamme, L Himmelman, D Ash, J Peach

1972    Calgary                       D Flamme, F Anderson, J MacPherson, L Himmelman

1973    Edmonton                   G Rennie, J Humphries, G Bissett, J Davidson

1974    Grand Forks               K Lander, D Emerby, A Peterson, A Stavenjord

1975    Calgary                       B Warrack, D Flamme, J MacPherson, J Jones

1976    Calgary                       MA Artus, FA Youck, BA Higgs, MA Biggs

1977    Calgary                        D Flamme, J MacPherson, D Church, S Fucco

1978    Stampede City             MA Artus, FA Youck, R Dowson, MA Biggs

1979    Stampede City              J Hardins, D Prop, J Williamson, G Blunden

1980    Calgary                        T Pain, J MacPherson, D Flamme, E  Compton

1981    Stampede City              C Golanowski, F Youck, R Dowson, M Artus

1982    Stampede City              D Undershute, C Golanowski, F Youck, M Artus

1983    Sherwood Park            D Greig, R King, R Lougheed, J Charlebois

1984    Calgary                        F Gossett, A Campbell, L Hamilton, P Wrangham

1985    Cranbrook                    Doug Campbell, Murray Morrison, Danny Spring, Rollie Engels

1986    Calgary                        F Gossett, A Campbell, M MacPherson, L Hamilton

1987    Grand Forks                T Hammagami, R Salvador, R Deptuck, F Koide

1988    Lethbridge                   R Henschel, A McFadden, R Penniket, C Murphy

1989    Grand Forks                H Good, B Pfeifer, E Tomashewsky,A Stavenjord

1990    Saskatoon                    J Mitchelmore, G Chapman,G Taylor, A McMillan

1991    Edmonton                    M Matei, M Morstad, L Dobson, J Ross

1992    Cranbrook                   Jim Jackson, Hugo Hess, Rolly Engels, Peter Leiman

1993    Grand Forks                Dan McNamara, Larry Cullen, Lawrence Stubbington, Bob Darrah

1994    Nelson                         Mickey Maglio, Howie Hornby, Don McRory, Tomo Naka

1995    Grand Forks                Larry Cullen, Jim Field, Tom Erickson, Bob Darrah

1996    Cranbrook                   Jim Jackson, Glen McIver, Byron English, Warren Moore

1997    Edmonton                    Mike Matei, Owen Cornish, John Ross, Gerry Glassford

1998    Grand Forks                Jim Field, Lawrence Stubbington,Tom Erickson, Jim Pearman

1999    Calgary                        Ken Baker, Brian Comrie, Steve Denny, Harold Lissel

2000    Grand Forks                Jim Field, Lawrence Stubbington, Greame Carlson, Jim Pearman

2001    Edmonton                    Mike Matei, Owen Cornish, John Ross, Fred Schulte

2002    Cranbrook                   Steve Jackson, Kevin McIver, Glen McIver, Jim Jackson

2003    Sherwood Park            Bernie Kropp, Rusty Clime, Sid Slade, Jim Malott

2004    Calgary                       Bill Schultz, Dave Gareau, Vic De Veyrac, John Hodgson

2005    Calgary                       Shorty Price, Richard Simons, Wayne Sinclair, Larry Fenton

2006    Calgary                        Ken Baker, Steve Denny, Larry Fenton

2007    Calgary                        Dave Krocker, Vic De Veyrac, Jim Miller, John Hodgson

2008    Calgary                        Dave Krocker, Doug Aspeslet, Bill Schultz, John Hodgson

2009    Calgary                        Dave Krocker, Vic De Veyrac, Bill Schultz, John Hodgson

2010    The Albernis (Dist. IV)     Clint Wilson, Bill Milne, John Cobb, Gary Cray

2011    Regina                         Ted Hearn, Keith Picketts, Arnold James, Herb McCabe

2012    Calgary                        Leighton McCarthy, Dick Daeninck, Alan Pentney, Larry Fenton

2013    Calgary                        Leighton McCarthy, Dick Daeninck, Wayne Sinclair, Larry Fenton

2014    Calgary                        J Hodgson, L Godfrey, B Schultz, V Diveyrac

2015 Calgary                        John Hodgson, Wayne Sinclair, Dave Jenner, Cliff Olorenshaw

2016 The Albernis (D4)            Tim Cullen ( Nanaimo ), Mike McKay, Darren Cutforth, Richard Gray

2017 The Albernis (D4)             John Cobb, Gary Grey, Bill Milne, Derm Jackman (Castlegar)