GYRO CURL-A-RAMA TROPHY

“D” EVENT

1968        ?

1969        ?

1970    Trail                               J Schrump, D McNulty, G Pettigrew, E Ferraro

1971    Stampede City              J Harding, W Nicholls, J Duncan, L Barlow  

1972    Stampede City             I Greig, J Findlay, N Way, G Sharp

1973    Stampede City             M Artus, J Glover, E Gaffney, R Nickle

1974    Calgary                        T Pain, J Jones, A Graves, L Anderson

1975    Stampede City             M Artus, F Youck, J McCelland, B Higgs

1976    Nanaimo                       K Thompson, E Bamford, Spac Morelli, S Clark

1977         ?                             

1978    Sherwood Park           R Meanwell, R Gowetor, K Bradley, D O’Brien

1979    Grand Forks                K Sandner, T Salewich, T Lodder, B Darrah

1980    Trail                              G Robertson, J Marshall, G Pettigrew, M Schulz

1981    Grand Forks                A Stavenjord, D Dale, T Lodder, F Koide

1982    Calgary                        D Flamme, J O’Brien, J MacPherson

1983    Trail                              N Hinton, J Schrump, M Schulz, S DiPasquale

1984    Trail                              N Hinton, J Schrump, R Toffolo, E Konkin

1985    Cranbrook                   G McIver, H Hess, W Worrack, J LeLievre Jr

1986    Nelson                          M Maglio, D McRory, M Pozin, A Palmer

1987    Sherwood Park           R King, R Loughheed, D Greig, K Bradley

1988    Edmonton                    M Matei, D Burnett, I Greig, E Edlund

1989    Nelson                           M Maglio, d McRory, H Hornby, T Naka

1990    Nelson                           A Palmer, H Hornby, J Todd, H Mayo

1991    Lethbridge                    T Okamura, A McFadden, D Berlando, B Batting

1992    Nelson                           A Palmer, M Pozin, D Brown, J Todd

1993    Regina                          D Johnson, F Cudmore, K Picketts, R Johnston

1994    Grand Forks                D McNamara, A Stavenjord, D Lawrence, A Pierpont

1995    Nelson                           M Maglio, H Hornby, D McRory, T Naka

1996    Nelson                           A Palmer, M Pozin, D Brown, J Todd

1997    Nelson                           A Palmer, M Maglio,D Brown, D McRory

1998    Stampede City            P Stout, G Metherell, N Way, A Clark

1999    Calgary                        J Hodgson, G Davies, D Gareau, B Schultz

2000    Grand Forks              D McNarmara, B McDonald, A Stavenjord, T Erickson

2001    Crossroads                  J Lover, D Birmingham, B Leeson, K Paterson

2002    Sherwood Park         B Austin, V Deveyrac, J Malott, G Thorarinson

2003    Calgary                       J Hodgson, G Davies, D Gareau, B Schultz

2004    Stampede City           B Howard, P Stout, G Pattison

2005    Crossroads                 J Lover, B Leeson, K Paterson

2006    Stampede City           D Gregory, D Hassel, B Brandon

2007    Calgary                       L Fenton, L Kelly, J Dickson, R Simons

2008    Sherwood Park         F Pickard, R Davis, B Mattheu, J Vingo

2009    Nelson                         H Blackstock, B Mathew, S Marshall, M Wagg

2010    Nelson                          H Blackstock, T Naka, B Mathew, N Wagner

2011    Stampede City            D Amos, J Barette, S Macleod, A Clark

2012    Stampede City           R Forster, B Hinds, D Smith, D Rowden

2013   Wallace/Edmonton Tie Dave Deroos, et al (Wallace) Fred Schulte, et al (Edmonton)

2014    Sherwood Park         L Wilson, J Mallott, H Zmurchuck, L Zalasky

2015    Regina                         Doug Barss, Arnold James, Jerry Moore, Keith Picketts

2016   “Team Special Needs”   Ken Baker (Calgary), Joe Vingo (Nelson), Doug Aspeslet (Lethbridge), Garry Pattison (Stampede City)

2017    Nelson                         Henry Reimer, Joe Duncan, Grant McKen, Mike Wagg 

2018   Sherwood Park          Milt Lanes, Dick Caddey, Art Merrick, Dome Hunt